Első és egyik legfontosabb felmerülő kérdés a célközönség meghatározása volt. Mint látjuk, az eredmény a pedagógus társadalom lett, melynek egy vetélytársa akadt, a szülők. Ebben a kérdésben szavazás és rábeszélés útján határoztunk. Az alapkoncepció szerint, egy képzeletbeli konferenciát szerveztük, melyen kollégáinknak próbálnánk szélesíteni látókörét IKT témakörben és webes oktatásban, de legfőképp a Facebook bevonásával. Azért érzem kézenfekvőnek ezt a témát, mivel a végső célunk mindenképp az lenne, hogy minél több pedagógus, legyen az többségi vagy gyógypedagógus, ismerje és használja ezeket a korszerű technikákat, haladjanak az újításokkal, aktívan vonják be ezeket a gyermekek tanulási folyamataiba. A generációs különbségek megkövetelik az idősebbek ún. felzárkóztatását, nem várhajuk el, hogy az Y-generációhoz hasonlóan, Ők is az "anyatejjel" jussanak hozzá ehhez a tudáshoz.
Ezt követően kiosztottuk a teendőket, hogy nagyjából minek is kellene rákerülnie egy ilyen brossúrára. A főbb szempontokat, témát, célkitűzést, mottót, stb. átbeszéltük, és szétosztottuk.
Maga a brossúra természetesen elektronikus formában készült el. Ennek több technikája is van, a teljesség igénye nélkül: spec. brossúra készítő, online alkalmazások ( www.mybrochuremaker.com, www.mycreativeshop.com ), az Microsoft Office részét képező programok (MS Publisher, MS Word), képszerkesztők (Photoshop, Paint), stb.
A profil, és kivitelezés nagyjából az Én munkám gyümölcse, és több meddő próbálkozást követően született csak meg. Ennek legfőbb oka, hogy a fent említett brossúra készítő programok számomra vagy valamilyen oknál fogva kevésbé jól használhatónak, vagy nem elég látványosnak bizonyultak. Így a harmadik online próbálkozás után kicsit megtörtem, beadva derekam a jó öreg Word-höz fordultam, majd pdf formátumban tartósítottam a végeredményt. És hát tessék-lássék, íme a mű:
három részre hajtogatható, így a fő cím kerül az első/felső oldalra -
ez pedig a belső tartalom -
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése